Lajme

Ky është 22-vjeçari që dyshohet se bëri vetëvrasje në Istog

Ministrja Hajdari deklarohet për aksidentin e sotëm: Një fëmijë u përplas në veturën time
3:13 / 9 February 2021

Dje një 22-vjeçar në fshati Banjë i Komunës së Istogut dyshohet se ka bërë vetëvrasje.

Përmes burimeve mëson se viktima është Arton Çitaku.

Lidhur me rastin është deklaruar edhe zëdhënësi i Policisë së Kosovës, në rajonin e Pejës, Driton Rugova.

“Më 8.02 në orën 11:35 polica është informuar se në fshatin Banjë, një person ishte pa shenja jete, menjëherë rastit iu kanë përgjigjur njësitet relevante dhe gjithashtu një ekip mjekësor. I vdekuri është një mashkull i lindur, më 1999. Në lidhje me rastin është njoftuar edhe prokurori i shtetit dhe pritet të dalim me informacione të reja”, ka thënë Rugova./Kosovarja/