Sport

Do befasoheni/ Ky pritet të jetë trajneri i ri i klubit të Chelseat

Ministrja Hajdari deklarohet për aksidentin e sotëm: Një fëmijë u përplas në veturën time
2:00 / 13 Janar 2021

Duket se pozita e Frank Lampard vazhdon të jetë  e paluhatshme, pasi që atij do t’i vije si asisten Avram Grant

Sipas Sky Sports, pronari i Chelsea Roman Abramovich është duke marrë në konsideratë kthimin e ish menaxherit të Chelsea Avram Grant për të punuar bashkë me trajnerin e tanishëm të Bluve, Frank Lampard.

Lampard është nën presion me Blutë pasi që është në vendin e nëntë ku ka fituar vetëm një pikë në gjashtë ndeshjet e fundit.

Grant ka qenë edhe drejtor i futbolli në Chelsea dhe kishte shërbyer si drejtor në klub gjatë sezonit 2007-08, ku i kishte udhëhequr atë në finale të Ligës së Kampionëve.