Monday, January 17, 2022

Lamtumirë Arsenal, Shkodran Mustafi pritet të largohet në janar

Mustafi pritet të largohet në janar nga Arsenali.

Shkodran Mustafi me gjasë do të largohet nga Arsenali para se t’i skadojë kontrata. Mbrojtësi shqiptar me prejardhje nga Maqedonia e Veriut, por që e përfaqëson Gjermaninë, ka shumë mundësi të largohet nga gjiganti anglez qysh në afatin kalimtar të janarit.

Mediat në Angli po raportojnë se Arsenali është i gatshëm ta shesë kartonin e futbollistit 28-vjeç qysh në afatin kalimtar të dimrit. Mustafi ka kontratë me Arsenalin deri në qershorin e vitit të ardhshëm, por vazhdimi i saj duket i pamundur. Ai iu kishte bashkuar Arsenalit në vitin 2016 kur ishte transferuar nga Valencia.

Dhe, pikërisht Valencia është e interesuar për ta rikthyer ish futbollistin e Sampdorias, i cili po luan pak me Arsenalin në Premierligë.