Sport

Lamtumirë City, Aguero tek gjiganti europian

Ministrja Hajdari deklarohet për aksidentin e sotëm: Një fëmijë u përplas në veturën time
1:24 / 18 March 2021

Sulmuesi argjentinas i Manchester City, si duket në përfundim të sezonës do të largohet nga Manchesteri, kjo është bërë e ditur pasi ai a refuzuar nënshkrimin e një kontrate të re. 32 vje/ari në verë do të mbetet si lojtar i lirë.

Barcelona ka nisur bisedimet me sulmuesin, mirëpo në anën tjetër Chelsea është duke përgaditur ofertën të cilen mendon t’ia mbushë mendjen t’u bashkhet atyre. Në garë është futur edhe Paris Saint Germain, e tek cili gjigand pritet të kalojë do ta kuptojmë gjatë verës.

Aguero këtë ediocion ka pasur probleme të shumta me lëndime ku ka të regjitruara vetëm 14 lojë dhe 3 gola në të gjitha kompeticionet,