Friday, January 21, 2022

Pas Duarte, ylli tjetër i Milanit afër largimit

Pas Duarte, ylli tjetër i Milanit afër largimit.

Fiorentina është shumë afër të transferojë yllin e AC Milanit, Andrea Conti.

Sipas SportItalia, 26-vjeçarin dëshiron këtë lëvizje dhe dy klubet janë afër që të arrijnë marrëveshje rreth detajet.

Conti do huazohet me mundësi blerje në fund të sezonit për 10 milionë euro.

Kontrata e lojtarit përfundon në qershorin e vitit 2022 dhe nuk ka vend në projektin e Stefano Piolit.

Këtë edicion, Conti ka zhvilluar vetëm dy ndeshje në Seria A.