Sport

Lazio mezi ia del ndaj Udineses, kjo ishte paraqitja e Muriqit

Ministrja Hajdari deklarohet për aksidentin e sotëm: Një fëmijë u përplas në veturën time
2:01 / 21 March 2021

Lazio me vështirësi fiton ndaj Udineses, Muriqi zhvillon 66 minuta.

Lazio ka arkëtuar pikët e plota në udhëtim te Udinese.

Skuadra e drejtuar nga Simeone Inzaghi fitoi me rezultat minimal 0 – 1, shkruan lajmi.

Ishte Marusic që shënoi golin vendimtar në ndeshje pas asistimit të Milinkovic-Savic (37′).

Ylli i Kosovës, Vedat Muriqi ishte nga minuta e parë dhe zhvilloi 66 minuta, por i pafat para golit.

Sidoqoftë, me këtë fitore, Lazio renditët në pozitën e shtatë me 49 pikë, derisa Udinese zë vendin e 12-të me 33 sosh.https://video.gjirafa.com/embed/ora-e-sportit