Monday, January 17, 2022

Liga e Kampionëve rikthehet me derbin Barcelona – Juventus

Sonte (e martë) do zhvillohen tetë derbi interesant në kuadër të xhiros së fundit të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve.

Derbi më interesant është mes Barcelonës dhe Juventusit, meqenëse të gjithë presin duelin e vjetër mes Lionel Messit dhe Cristiano Ronaldos, shkruan lajmi.net.

Ndeshja tjetër që do jetë e ‘zjarrtë’ është mes RB Leipzigut dhe Manchester Unitedit sepse cila skuadër që fiton do kualifikohet në raundin tjetër.

Dy ndeshjet që nisin në ora 18:55 janë:

Kurse, në ora 21:00 zhvillohen gjashtë sfida: