25.8 C
New York

Llumnica flet për merkaton dimërore të Superligës së Kosovës: Ky është transferimi më i mirë

Published:

- Advertisement -

Ka kohë që ka përfunduar merkatoja dimërore për klubet kosovare.

Përveç Drenicës, që transferoj shumë lojtarë, skuadrat tjera ishin më të qeta në këtë merkato, transmeton Indeksonline.

- Advertisement -

Në lidhje se si ishte merkatoja dimërore, Indeksonline kontaktoi me analistin e njohur, Ardian Llumnica.

Ai tregoi se transferimin më të mirë në këtë merkato e ka bërë skuadra e Ballkanit.

“Skuadrat që janë pretendente nuk kanë bërë aq përforcime, kjo sepse e mendojnë që skuadrat e tyre veç se kanë fond të mjaftueshëm dhe grupi i tyre veç së është homogjen.”

- Advertisement -

“Përforcimet e Dritës nga jashtë nuk i njohim aq, andaj edhe mund të jenë befasi, ndërsa përforcimi ndër më cilësorët është Lulanoviç i KF Ballkanit, bëhet fjalë për futbollistët cilësor.”

“Këto përforcime nuk do ta ndërrojnë rrjedhën e kampionatit, klubet veç e kanë skeletin e tyre dhe afati kalimtar ka qenë i varfër e që rrjedhimisht ka qenë e vështirë edhe me sjell cilësi”, u shprehë Llumnica.

Artikuj të ngjashëm

Artikujt e fundit