Sport

Lojtarët e Juventusit në hall me Andrea Pirlon

Ministrja Hajdari deklarohet për aksidentin e sotëm: Një fëmijë u përplas në veturën time
2:41 / 30 Nëntor 2020

“Il Corriere della Sera” raporton se lojtarët e Juventusit janë të hutuar pasi Andrea Pirlo nuk flet për taktikat me ta.

Juventusi është i katërti në tabelën e Serie A së bashku me Napolin, të cilët kanë gjashtë pikë më pak se kryesuesi i tabelës Milani.

Sipas “Il Corriere della Sera”, lojtarët e Juventusit besojnë se Pirlo nuk diskuton çështje taktike me ta pasi ndihmësi i tij Igor Tudor është i ngarkuar me punën ndërsa Roberto Baronio jep udhëzime gjatë ndeshjeve.

Raporti shton se heshtjet e Pirlos kanë një ndikim në ndërtimin e ekipit i cili nuk është gjithmonë i qetë. Lojtarë si Paulo Dybala dhe Dejan Kulusevski nuk e kanë kuptuar mirë se çfarë kërkon trajneri prej tyre në një nivel taktik dhe e njëjta gjë është e vërtetë për disa mesfushorë, veçanërisht në fazën mbrojtëse.

E fundit, por jo më pak e rëndësishmja, Cristiano Ronaldo vendosi të pushojë kundër Beneventos, sipas raportit, por problemet e “Zonjës së Vjetër” janë të dukshme edhe kur luan CR7. Ekipi shpesh është shumë i shtrirë, pavarësisht nëse portugezi luan apo jo.

“Zonja e Vjetër” ka fituar vetëm një nga katër ndeshjet që kanë luajtur pa ish-yllin e Real Madrid këtë sezon.