Friday, January 21, 2022

Manchester United kontakton Cristiano Ronaldon

Manchester United e ka kontaktuar yllin e Juventusit, Cristiano Ronaldo, për një kthim të mundshëm në Old Trafford.

Thashethemet në lidhje me sulmuesin dhe Zonjën e Vjetër vazhdojnë, pasi Juventusi rrezikon të humbasë atë në Ligën e Kampioneve.

Spekulimet u nxitën nga heqja e makinave të tij luksoze nga vila e tij në Torino dhe gazeta spanjolle AS raporton se ai mund të kthehej te Djajtë e Kuq.

Raporti pretendon se gjigantët e Premier League po përpiqen ta rikthejnë Ronaldon 12 vjet pas largimit të tij për në Real Madrid.

Trajneri i United, Ole Gunnar Solskjaer, ka biseduar tashmë me superyllin portugez përmes telefonit dhe 36-vjeçari tha se do të ishte i lumtur të kthehej në Manchester.

Por nuk është marrë asnjë vendim, pasi fundi i fushatës së Juventusit mund të luajë një rol të rëndësishëm në zgjedhjen e Ronaldos.

Këtë fundjavë, Bianconerët luajnë në Ligën e Kampionëve dhe Ronaldo ka një kontratë me Juventusin deri në qershor 2022 me vlerë 30 milionë euro në sezon.

Raportet në Itali kanë sugjeruar që Ronaldo do të largohet nëse Juventusi do të humbasë një vend të mirë në Ligën e Kampionëve.

Zonja e Vjetër thuhet se ka vendosur një çmim prej 25 milionë eurosh për ish-heroin e Los Blancos dhe Manchester United mund të jetë zgjidhja.