Lajme

Mbyllet Shqipëria

Ministrja Hajdari deklarohet për aksidentin e sotëm: Një fëmijë u përplas në veturën time
4:44 / 10 February 2021

 Shqipëria nga nesër me masa të reja anti-covid.

Ministrja e Shëndetësis Ogerta Manastirliu, ka njoftuar se izolimi fillon nga nesër në orën 20:00 dhe se do të zgjasë 14 ditë.

  Ajo deklaroi: Ndodhemi në një situatë, ku dyshime të arsyeshme na bëjnë të dyshojmë se kemi variante të reja të COvid-19. Jemi në një situatë ku kemi shtim të numrit të infektimeve dhe ulje të moshës së të infektuarve. Kemi shtim të urgjencave dhe transferim në spitale. Komiteti Teknik i ekspertëve ka vlerësuar gjithë situatën dhe në bazën e një analize shumëplanëshe, vendosëm në një mbledhje të jashtëzakonshme. Ndalimi i lëvizjes së qytetarëve nga nesër duke filluar në rën 8 të mbrëmjes deri në 6 të mëngjesit.