Rajoni TV

Mërgimtari ia sheh sherrin pushimeve në Kosovë, hajnat ia thyejnë veturën në pikë të ditës në Ferizaj

Ministrja Hajdari deklarohet për aksidentin e sotëm: Një fëmijë u përplas në veturën time
7:28 / 18 March 2021

Një mërgimtar që ka ardhur nga Gjermania në Kosovë ia ka parë sherrin pushimeve pasi që vetura me të cilin ai ka udhëtuar është thyer në mes të ditës nga disa persona në Ferizaj, raporton Gazeta Express.

Këta persona kanë vjedhur disa gjëra nga vetura e personit që menjëherë rastin e ka lajmëruar edhe në policinë e Kosovës.

Gazeta Express ka siguruar pamjet ku shihet se si këta persona ndalojnë afër veturës dhe pastaj ikin nga aty, pasi thyejnë xhamin.

Sipas familjarëve të personit që iu është thyer vetura, në veturë janë marrë gjëra me vlerë përfshirë këtu edhe llaptopë.