Saturday, January 22, 2022

Mësohet orari për ndeshjet e Kupës së Gjermanisë (DFB-Pokal)

Sot gjatë ditës është mësuar shorti për ndeshjet e Kupës së Gjermanisë (DFB Pokal).

Skuadra që eliminoi Bayernin, Holstein Kiel do të luaj ndaj SV Darmstadt, shkruan Indeksonline.

Milot Rashica dhe skuadra e tij Werder Bremen do të luajnë me Greuther Furth, kurse Borussia Dortmund kundër Paderbornit.

Ndeshjet do të luhen më datë 2 dhe 3 shkurt.

Shorti i plotë:

2 shkurt:

Holstein Kiel – SV Darsmstadt

Rot-Weiss Essen – Bayer Leverkusen

Werder Bremen – Greuther Furth

Borussia Dortmund – Paderborn

3 shkurt:

Leipzig – Bochum

Wolfsburg – Schalke

Jahn Regensburg – Koln

Stuttgart – Borussia Monchengladbach