Sport

Mesut Ozil arrin marrëveshje me skuadrën e njohur

Ministrja Hajdari deklarohet për aksidentin e sotëm: Një fëmijë u përplas në veturën time
1:06 / 6 Janar 2021

MesutOzil është i gatshëm t’i japë fund makthit të tij në Arsenal dhe të përfundojë një transferim te Fenerbahce.

32 vjeçari është gati të hedhë nënshkrimin në një marrëveshje tre vjeçare me klubin turk pasi refuzoi një ofertë nga skuadra e MLS-së, DC United.

Televizioni turk “NTVSpor” pretendon se marrëveshja është arritur, pasi Ozil u internua në veri të Londrës nga Mikel Arteta.

Fituesi i Kupës së Botës me Gjermaninë largohet nga Arsenali pas tetë vjet qëndrimi, në të cilin ai fitoi Kupën e FA katër herë.

Ai ishte një figurë kryesore kur trajner ishte Arsene Wenger, por u la në stol nga Unai Emery kur mbërriti në “Emirates”.