Sport

Milan hyn në garë për dështakun e Interit!

Ministrja Hajdari deklarohet për aksidentin e sotëm: Një fëmijë u përplas në veturën time
8:02 / 26 Nëntor 2020

Agjenti i Christian Eriksen ka filluar të ofrojë klientin e tij të disa ekipe, me AC Milan dhe Arsenal midis klubeve të interesuara.

Eriksen ka pasur një kohë të vështirë në Inter që kur u transferuar, pasi ai nuk duket se është një pjesë e madhe e planeve të trajnerit Antonio Conte, raporton ESPN, përcjell ORAinfo.

Arsenalit i është ofruar mundësia për të nënshkruar me ish-yllin e Tottenham, në një marrëveshje me vlerë më pak se sa që Nerazzurri paguan janarin e kaluar – e cila ishte 20 milionë euro.

Raporti sugjeron që Interi do të ishte i lumtur të pranonte 12 milionë euro, pra rreth 15 milionë dhe përmend që Spurs tashmë ka përjashtuar çdo mundësi të ri-nënshkrimit me Danezin.

Interesim për të ka shprehur edhe Milan, Paris Saint-Germain dhe Borussia Dortmund.

“Kjo nuk është ajo që unë ëndërroja”, tha Eriksen në fillim të këtij muaji.

“Është një situatë pak e çuditshme, pasi tifozët duan të më shohin duke luajtur më shumë, ashtu si edhe unë, por trajneri ka ide të ndryshme dhe si lojtar duhet ta respektoj atë”, ka thënë Eriksen.

Mbetet të shihet cilën fanellë do ta vesh në janar, Eriksen.