Sport

Milan sytë në Premier League, synon ZAHA-n

Ministrja Hajdari deklarohet për aksidentin e sotëm: Një fëmijë u përplas në veturën time
2:00 / 15 March 2021

Pas humbjes së djeshme ndaj Napolit, dhe me mungesat e shumta Milano thuajse ka humbur shpresat për titullin kampion dhe tani synim kryesor është sigurimi i biletës për në Champions League.

Milano vështërsit më të mëdha është duke i hasur në fazën e sulmit, e si duket Maldini ka filluar të shikojë nga Premier League, e synim si duket e ka sulmuesin e Crystak Palace Wilfried ZAHA.

Kontrata e sulmuesit me anglezëve skadon në vitin 2023, dhe Rossonerët po mendojnë ta transferojnë gjatë verës, anadaj kanë shkuar ta shohin nga afër në Angli.