Sport

Milano “rrëshqet” në Spezia

Ministrja Hajdari deklarohet për aksidentin e sotëm: Një fëmijë u përplas në veturën time
9:51 / 13 February 2021

    Skuadra e Milanos ka mbetur në po të njejtat pikë të cilat ishte javën e kaluar, duke humbur përballë Spezias ku ka zhvilluar një nga ndeshjet më të dobëta këtë kampionat. Milano e cila është në pozitën e parë ka 49 pikë, që ndiqet nga Inter me 47 pikë dhe një ndeshje më pak, ku luan nesër kundër Lazios dhe me fitore mund ta kthejë Milanon në pzitën e dytë.

  Skuadra e Spezias ishte dukshëm më e mirë në fushë ku shfrytëzuan dy raste të mira ku shënuan dy gola të cilat i siguruan 3 pikë, kurse Milano kishte vetëm disa goditje jashtë portës dhe as edhe një të vetme brenda kuadratit. 

   Me këtë humbje Milano i jep hapësir Interit të dalë në krye të tabelës dhe e vështirëson rrugën drejt titullit kampion të cilin po synon skuadra e milanos.