Lajme

Ministrja në detyrë jep dorëheqje nga LDK

Ministrja Hajdari deklarohet për aksidentin e sotëm: Një fëmijë u përplas në veturën time
12:42 / 24 February 2021

Kandidatja për deputete dhe ish ministrja e financave Hykmete Bajrami, raportohet se ka jepur dorëheqje nga të gjitha funksionet brenda LDK-së.

Ajo  ka qenë pjesë e listës së LDK-së në zgjedhjet e 14 shkurtit, me numrin 3 në këtë listë.

Kjo nuk është dorëheqja e parë në LDK pas rezultatit të zgjedhjeve.

I pari që dha dorëheqje ishte, kryetari i partisë, Isa Mustafa.