Lajme

Moti për dy ditët e ardhshme

Ministrja Hajdari deklarohet për aksidentin e sotëm: Një fëmijë u përplas në veturën time
4:20 / 30 March 2021

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka treguar për motin në dy ditët e ardhshme që do të mbajë në vendin tonë. Moti pritet të jetë me diell dhe vranësira kohë pas kohe, temperaturat minimale do të jenë 3-4 gradë, ndërsa ato maksimale pritet të shkojnë deri në 18 gradë celsius.


“Do të mbajë mot me diell dhe vranësira kalimtare. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3-4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 15-18 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes”, thuhet në njoftimin e IHK’së.