Lajme

Moti për sot dhe tri ditët e ardhshme

Ministrja Hajdari deklarohet për aksidentin e sotëm: Një fëmijë u përplas në veturën time
7:20 / 19 Janar 2021

Prishtina Weather ka njoftuar për motin që pritet të mbajë sot dhe gjatë ditëve të ardhshme. Mëngjeset do të jenë të ftohta e në mbrëmje do të ketë mundësi edhe për reshje shiu, shkruan Express.

19.01 – Pjesërisht vranët, e në mbrëmje kthjellime.  Në mëngjes shumë ftohtë.

20.01 – Mot i ftohtë, me vransira dhe intervale me diell gjatë ditës. 

21.01 – Kryesisht me vransira.  Në mëngjes ftohtë.  Mbrëmjes në perëndim të vendit mundësi për reshje shiu.

22.01 – Kryesisht me vransira dhe reshje lokale shiu, që më vonë në mbrëmje shtrihen edhe në pjesë tjera të vendit.

Temperaturat e ajrit gradualisht në rritje, me minimale që zbresin deri në -12C të martën, e deri të premte rriten edhe në +2C. Maksimalet gradualisht në rritje nga -4C deri në 8C ditën e premte.

Do të fryj erë e lehtë nga krahu verior 1-5m/s, e në pjesën e dytë të javës nga juglindja e lehtë dhe mesatare 2-8m/s.

Shtypja atmosferike me tendencë të rritjes lartë mbi vlera normale, e më pas në rënie.

Imazhi mund të përmbajë: text that says 'Hen, 18.01 Mar, 19.01 Mër, 20.01 Enj, 21.01 Pre, 22.01 0°-12° 5 5°-7° Era: 2-5m/s Shtypja: 1026mb Lageshtia: 54{c4f6f675523692d3ad97f705ec84cff2d56c9fd9c844645fde873d290efb68f1} UV: AQI: 20/35 Era: 1-4m/s Shtypja: 1029mb Lageshtia: 60{c4f6f675523692d3ad97f705ec84cff2d56c9fd9c844645fde873d290efb68f1} UV: I AQI: 25/35 Era: 1-4m/s Shtypja: 1026mb Lageshtia: 58{c4f6f675523692d3ad97f705ec84cff2d56c9fd9c844645fde873d290efb68f1} UV: ー AQI: 25/40 40 Era: 2-6m/s Shtypja 1022mb Lageshtia: 58{c4f6f675523692d3ad97f705ec84cff2d56c9fd9c844645fde873d290efb68f1} UV: Era: 3-8m/s Shtypja: 10 16mb Lageshtia: 64{c4f6f675523692d3ad97f705ec84cff2d56c9fd9c844645fde873d290efb68f1} UV: I Parashikimi mẽ: 5.01.2021 Prishtina Weather'

Të tjera