25.8 C
New York

Nagavci: 5 ministri do t’i udhëheqin gratë

Published:

- Advertisement -

Arberie Nagavci ka treguar se tashmë kanë numrin e mjaftueshëm për të formuar qeverinë.

Ne tashmë i kemi numrat për votimin e qeverisë, përveç 58 deputetë të LVV, janë edhe 2 deputetë, Emilia Rexhepi dhe Elbert Krasqini, pra janë 60 deputetë. Kemi 3 deputetë të tjerë nga komunitet jo shumicë jo serbe”, u shpreh zonja Nagavci në EuroNeës Albania.

- Advertisement -

Më tutje ajo ka treguar se nga 15 minitri, 5 pritet të udhëhiqen nga ministre femra.

“Tashmë është publike që kuvendin do ta kryesojë zoti Glauk Konjufca”, tha zonja Nagavci.

Sa i përket postit të ministrit të Jashtëm, ajo tha se edhe këtë post beson se do e marrë një grua, por nuk u prononcua më gjatë për të dhënë një emër konkret.

Artikuj të ngjashëm

Artikujt e fundit