Sport

Ndeshja ndaj Huescas, Messi do të arrijë një rekord të ri personal

Ministrja Hajdari deklarohet për aksidentin e sotëm: Një fëmijë u përplas në veturën time
1:04 / 3 Janar 2021

Sulmuesi argjentinas me paraqitjen ndaj Huescas do të arrijë në kuotën e 500 paraqitjeve në La Liga në fanellën e Barçës.

33 vjeçari ka numra ta pa besueshëm, deri më tani ai ka regjistruar 499 paraqitje dhe ka shënuar 451 gola dhe 181 asistime në La Liga.

Debutimi i tij ishte kundër skuadës Espanyol në vitin 2004, nga atëherë Messi ka humbur vetëm 48 ndeshje duke fituar 383 dhe ka barazuar 83.