Lajme

Në 5 të mëngjesit kërset kallashi në Drenicë, policia jep detajet

Ministrja Hajdari deklarohet për aksidentin e sotëm: Një fëmijë u përplas në veturën time
8:56 / 5 August 2022

Në ora 5 të mëngjesit të së enjtes, policisë së Drenasit i është dashtë t’i përgjigjen një thirrje për të shtëna armësh. 

Policia ka njoftuar se gjuajtja me kallshnikov ka ndodhur në Lagjen e Feronikelit.

“Raportohet se pas disa të shtënave me armë zjarri gjatë një ahengu familjar, nga i dyshuari mashkull  kosovar, është sekuestruar një AK-47 me 7 copë fishekë”, thuhet në raportin e policisë. 

I dyshuari është intervistuar dhe me vendim të prokurorit, është liruar në procedurë të rregullt.