Thursday, January 20, 2022

Në këto skuadra të Premierligës mund të rikthehet tifozët

Vendimi për rikthimin e tifozëve të Premierligës është lajm i madh për të gjithë njerëzit që e duan futbollin.

Guvernatori vendosi që në Premierligë të lejohet një numër i caktuar i tifozëve, në qytet që nuk ka shumë raste aktive me COVID-19, transmeton lajmi.net.

Nga ky vendim, do fitojnë 10 klube të Premierligës që mund të jenë më tifozët në ndeshjet e radhës.

Tottenham, Chelsea, West Ham, Crystal Palace, Arsenal, Fulham, Liverpool, Everton, Brighton, West Brom dhe Southampton janë skuadrat angleze të cilat kanë të drejtën t’i lejojnë tifozët të rikthehen në stadiume.

Ndërsa, skuadrat e tjera të mëdha përfshirë Manchester Unitedin dhe Cityn do mbesin pa tifozë për një kohë të pacaktuar.

Sidoqoftë, numri i tifozëve nuk do jetë i madh, meqenëse lejohen vetëm dy mijë mbështetës.