Sport

Nëse kjo shumë e parave i’u ofrohet Khabibit, ai mund të ‘luftojë’ përsëri!

Ministrja Hajdari deklarohet për aksidentin e sotëm: Një fëmijë u përplas në veturën time
4:10 / 2 Dhjetor 2020

“Luftëtari” rus, Khabib Nurmagomedov para një muaji vendosi që të pensionohet nga UFC me një rekord personal prej 29 fitoreve dhe asnjë humbje.

Por, edhe pse u pensionua, Khabib mund ta bëjë edhe një ‘luftë’, por nëse kjo paguhet për shumën 100 milionë euro, shkruan IndeksOnline

“Nëse e vendosni diçka për ta përfunduar e përfundoni. Por, ka shumë gjasa që Dana (White, presidenti i UFC)  të më ofrojë para. Nëse, bëhet fjalë për 100 milion dollarë, do të jetë problem të marr një vendim. Ne do të shohim se çfarë do të propozoi ai. “, tha rusi në një konferencë për shtyp në një hotel në Moskë.

“Por unë do të doja të pushoja, sepse sapo u tërhoqa. Unë e përjashtoj një ndeeshje të dytë me McGregor”, tha ai.