Lajme

Një lokal bastiset në Skënderaj, në të organizoheshin fshehtas lojëra fati

Ministrja Hajdari deklarohet për aksidentin e sotëm: Një fëmijë u përplas në veturën time
7:49 / 9 Dhjetor 2020

Skënderaj në rrugën “Ilaz Kodra”, është bastisur një lokal, ku dyshohej se po zhvilloheshin lojëra fati.

Pas kontrollit të policisë, janë konfiskuar 7 aparatë për lojëra fati, dy kompjuter, tre televizor, një printer dhe 830 euro.

“Rr.Ilaz Kodra Skenderaj, 08.12.2020-17:10.Raportohet se është bastisur një lokal me dyshimin e bazuar se po zhvillohej lojëra fati, ku gjatë kontrollit janë takuar 5 dëshmitarë  meshkuj  kosovarë  ndërsa pronari nuk është takuar. Njësiti i hetuesisë ka konfiskuar: 7 aparat për lojëra  fati, dy kompjuter, tre televizor, një printer dhe 830 euro.  Lidhur me rastin është njoftuar prokurori”, njofton Policia e Kosovës.