Sport

Ozil, a je ti? Bëhet horë në Turqi, humb rastin e pabesueshëm

Ministrja Hajdari deklarohet për aksidentin e sotëm: Një fëmijë u përplas në veturën time
1:01 / 5 March 2021

Mesut Ozil nuk ka dhënë impaktin që pritej në Turqi te Fenerbahce dhe ekipi nga Stambolli po vuan në ndeshjet e fundit.

Ditën e enjte, në ndeshjen ndaj Antalyaspor, pjesa e parë është mbyllur në disavantazh 0-1.

Këto shifra mund të ishin ndryshuar pikërisht nga Mesut Ozil, por turko-gjermani ka humbur një rast të pabesueshëm.

Pas një gafe në mbrojtje të miqve të Antalyaspor, Ozil u gjend thuajse me portën e boshatisur, por u vonua shumë në kontrollin e topit dhe goditi jashtë më pas.

Një rast vërtet i pabesueshëm.