Sport

“Ozil më shumë mundësi në janar transferohet të Fenerbahce”

Ministrja Hajdari deklarohet për aksidentin e sotëm: Një fëmijë u përplas në veturën time
8:10 / 8 Dhjetor 2020

Mesfushori Mesut Ozil, më shumë mundësi do largohet nga Arsenali dhe t’i bashkohet klubit turk Fenerbahce.

Gjermani është përjashtuar nga skuadra e parë në Premierligë dhe Liga e Evropës, derisa klubi anglez i ka kërkuar të largohet, transmeton lajmi.net.

Sidoqoftë, pjesëtari i Fenerbahces Murat Zorlu beson se 90 përqind ka mundësi që Ozil t’iu bashkohet në afatin e janarit.

“Një burim afër klubit më ka thënë se Mesut Ozil do bëhet lojtar i Fenerbahces në afatin e ri veror”.

“Mund të them se 90 përqind ka gjasa që ai të na bashkohet muajin e ardhshëm”, deklaroi ai.

Mbetet të shihet nëse do realizohet ky transferim muajin e ardhshëm.