Rajoni TV

Pamje të rralla: Momenti kur Adem Jashari niset për në luftë (VIDEO)

Ministrja Hajdari deklarohet për aksidentin e sotëm: Një fëmijë u përplas në veturën time
8:49 / 5 March 2021

Sot në Prekaz shënohet 23-vjetori i rënies së familjes së heroit Adem Jashri. Pamje që pak kush i ka parë deri më tash janë shfaqur këto ditë. Në to shihet komandanti Legjendar Adem Jashari.

Kjo video e realizuar në kullën e Jasharjave në Prekaz, dhe e perpunuar nga Milaim Zeka, është bërë në një natë kur Ademi bashkë me dajën e tij nga Llausha, Osman Geci dhe me djalin Lulzim Jasharin po nishesin për në aksion.

Dukej sikur po niseshin në dasmë dajë e nip që nuk u ndanë deri në vdekje.

Ademi e Daja Osman përshëndeten me familje, kurse në veturë i prêt Luli. Nëna Zahidja i shoqëron deri te vetura.Aty dëgjohet edhe zëri i Adem Jasharit tek përshëndetet me nënën e tij kjo grua heroninë që lindi heronjë.