Lajme

Parashikimi i motit për sot

Ministrja Hajdari deklarohet për aksidentin e sotëm: Një fëmijë u përplas në veturën time
7:02 / 29 March 2021

Sipas këtij parashikimi, sot do të ketë mot me vranësira dhe intervale me diell.

Në mëngjes ka mundësi për riga lokale shiu.

29.03 – Mot i butë, me vransira dhe intervale me diell.  Orëve të mëngjesit me mundësi për riga lokale shiu.

30.03 – Kryesisht me vransira, pasdite vransirat fillojnë të shpërndahen, e në mbrëmje kthjellime.

31.03 – Kryesisht me vransira dhe intervale me diell. 

1.04 – Më ngrohtë, kryesisht me diell.

2.04 – Më ngrohtë, me vransira dhe intervale me diell.

Temperaturat minimale do të luhaten nga 0C deri në 2C, e maksimalet mbeten përreth vlerave mesatare dhe lëvizini ndërmjet 12C dhe 14C, e nga e enjta shënojnë rritje edhe deri në 18C, ditën e premte.

Do të fryj erë e lehtë dhe mesatare nga verilindja 4-9m/s, e me hove edhe deri në 13m/s ditën e martë.

Shtypja atmosferike fillimisht shënon rritje mbi vlera normale, e gradualisht gjatë javës pëson rënie.