Lajme

Parashikimi i motit për sot në Kosovë

Ministrja Hajdari deklarohet për aksidentin e sotëm: Një fëmijë u përplas në veturën time
7:43 / 27 February 2021

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, njofton se sot mbi vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Në mëngjes vende-vende parashihet të ketë mjegull dhe ngrica të dobëta.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0-2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 15-18 gradë Celsius.

Do të fryjë erë drejtimesh të ndryshme e lehtë deri mesatare.