Sport

Pato flet për rikthimin e tij te Milani dhe për afërsinë me Ibrahimovic

Ministrja Hajdari deklarohet për aksidentin e sotëm: Një fëmijë u përplas në veturën time
1:59 / 14 Janar 2021

Sulmuesi brazilian, Alexandre Pato, ka zbuluar ëndrrën e tij, e cila është rikthimi në klubin e AC Milan.

31 vjeçari nuk ka arritur që të gjejë një klub pasi që u lirua nga kontrata e Sao Paulos verën e kaluar, transmeton lajmi.net.

“Unë kam kujtime të mira aty, po flasim për 150 ndeshje, 63 gola, një Skudeto dhe një Super Kupë të Italisëu shpreh ai për La Gazzetta dello Sport.

“Do të ishte një ëndërr kthimi në Milan. Unë dhe Ibrahimovic do të krijonim një dyshe shumë të mirë”.

Ai tregon se nuk e sheh si konkurrent Ibrën por më shumë si një partner më të cilin mund të bashkëpunojë.