Lajme

PDK-ja nënshkruan koalicion me këtë subjekt

Ministrja Hajdari deklarohet për aksidentin e sotëm: Një fëmijë u përplas në veturën time
12:45 / 15 Janar 2021

Në PDK kanë nënshkruar një koalicion me Lëvizjen për Drejtësi, raporton Gazeta Express.

Këtë e ka bërë të ditur në një konferencë para gazetareve u.d i kryetarit dhe kandidati për kryeministër, Enver Hoxhaj.

“Dua ti uroj z.Sylejman Qerkezi mirëseardhje në listën tonë si kandidat në kuadër të listës tonë, dua ta siguroj që do të kemi një bashkëpunim të mirëfilltë që ta ndryshojmë Kosovën pas një viti të vështirë që kemi pas në vitin 2020”, ka thënë Hoxhaj.