Lajme

Përfundon mbledhja e AAK-së, ky është qëndrimi për formimin e institucioneve

Ministrja Hajdari deklarohet për aksidentin e sotëm: Një fëmijë u përplas në veturën time
3:25 / 15 March 2021

Muharrem Nitaj, ka thënë kjo parti do të jetë konstruktive si opozitë

Ai pas takimit të Kryesisë së kësaj partie, në një konferencë për medie tha se në mbledhje u diskutua për formimin e institucioneve të dala pas zgjedhjeve të 14 shkurtit si dhe për zgjedhjet lokale që pritet të mbahen në fund të vitit.

“Sapo është përfunduar mbledhja e kryesisë pas takimit që Haradinaj ka pasur me partinë fituese, kemi biseduar për krijimin e institucioneve, dhe zgjedhjet lokale. Qëllimi i AAK-së, do jetë që të jetë parti konstruktive edhe në opozitë”, tha Nitaj.

Tutje, Nitaj theksoi se përgjegjësia mbi formimin e institucioneve i takon fituesit të zgjedhjeve, Lëvizjes Vetëvendosje.

Takimi i Kryesisë së AAK-së është mbajtur pas ati që ka zhvilluar kreu i kësaj partie, Ramush Haradinaj me kandidatin për kryeministër, Albin Kurti dhe kandidaten për presidente, Vjosa Osmani.