Lajme

Përgjimi telefonik ndaj presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq dhe familjes së tij!

Ministrja Hajdari deklarohet për aksidentin e sotëm: Një fëmijë u përplas në veturën time
10:16 / 5 Janar 2021

Mediat beogradase raportojnë se një pjesë e policisë ka përgjuar presidentin serb, Aleksandar Vuçiq, për rreth një vit e gjysmë.

“Kurir” shkruan se përveç kreut të shtetit, ekzistonte edhe një listë e plotë e personave që ishin duke u përgjuar.

“Bisedat dhe punët e familjes së presidentit të Serbisë – vëllai të tij, Andrej Vuçiq dhe djalit të madh, Danilo Vuçiq. Poashtu, edhe drejtori i BIA-së, Bratislav Gašić, Miloš Vučević…

Andrej Vuçiç, Danilo Vuçiç, Bratislav Gashiç, Milos Vuçeviç, Vladimir Gjukanoviç, Zvezdan Terziç, Nikola Selakoviç

Në një intervistë për “Kurir”, Vuçiq konfirmoi se ai është përgjuar, transmeton Indeksonline

Konfirmimi për këtë veprim u bë nga ministri i Policisë, Aleksandar Vulin.

Mediat raportojnë se një hetim i gjerë dhe i hollësishëm tashmë ka filluar dhe se kanë nisur shkarkimet e krerëve të institucioneve të sigurisë.

5.1.2021. shtëpi