20.7 C
New York

Përplasje e ashpër e Drenicasve në emision, Mulla Osmani e ofendon Blerim Latifin

Published:

- Advertisement -

Teksa në studiot e emisonit ‘Pressing’ në T7 po flitet lidhur me raportet Turqi-Kosovë, kanë filluar polemika ndërmjet profesorit universitar, Blerim Latifit dhe Osman Musliut, imam në xhaminë e Drenasit.

Musliu e ka cilësuar si “komunist” Latifin, teksa ka thënë se çdo tematikë e ngritur nga ai shihet si ofendim për komunitetin mysliman.

- Advertisement -

“Çdo temë e jotja është fyerja ndaj myslimanëve… Brendësia jote është komuniste, në komunizëm je shkollu”, iu është drejtuar Latifit Musliu.

Profesori universitar ka thënë se duhet bërë dallimi mes kritikës dhe ofendimit.

Artikuj të ngjashëm

Artikujt e fundit