Sport

Raiola jep detaje për të ardhmet e Donnarummas dhe Ibrahimovicit

Ministrja Hajdari deklarohet për aksidentin e sotëm: Një fëmijë u përplas në veturën time
1:00 / 12 February 2021

Raiola tregon të ardhmet e Donnarummas dhe Ibrahimovicit.

Agjenti i Gianluigi Donnarummas dhe Zlatan Ibrahimovic, Mino Raiola ka folur për të ardhmen e lojtarëve që ka në menaxhim.

Agjenti italian, Mino Raiola u ka thënë gazetarëve ta lënë të qetë Gianluigi Donnarumman, duke konsideruar që lojtari është duke bërë diçka të mirë për Milanin, transmeton lajmi.net.

Raiola arriti në Palazzo Parigi ku sot u mbajt një asamble e Lega Serie A.

Agjenti fillimisht kishte refuzuar të siguronte azhurnime për të ardhmen e Gigio Donnarumma dhe Zlatan Ibrahimovic, por përfundimisht ndaloi të flasë me gazetarët.

“Ju duhet ta lini Gigin rehat, sepse ai po përpiqet të arrijë diçka shumë të rëndësishme për Milanin dhe për karrierën e tij,” tha ai.

“Pjesa tjetër do të bëhet privatisht, pa ju lënë të dini asgjë, është kështu dhe do të jetë gjithmonë kështu në aspektin negociator”, shtoi ai.

“Ibrahimovic nuk më befasoi”, vazhdoi Raiola.

“Unë kisha thënë që Zlatan ishte i vetmi që mund të shpëtojë Milanin, dhe kjo doli të ishte e drejtë”, tha italiani.

Javën e kaluar, suedezi duket se u ka dërguar një mesazh drejtorëve të Milanit, ku tha se ai ishte i gatshëm të nënshkruante një kontratë të re pas ndeshjes së tij kundër Crotones, ku shënoi golin e 501 në karrierë.

“Ju duhet ta pyesni atë se çfarë donte të thoshte”, tha Raiola.

“Unë nuk e di se çfarë dëshiron të bëjë, por ai është dikush që përmirëson të gjithë, ai është gjithpërfshirës dhe nuk është egoist dhe i duhet Milanit për t’u kthyer atje ku e kanë vendin. Ata e kuptuan këtë, unë jam shumë i lumtur për të, për Milanin dhe për tifozët e tyre”, përfundoi Mino Raiola.