Sunday, January 23, 2022

Ramos gati të largohet nga Reali për t’u transferuar në PL

Sergio Ramos – Real Madrid, një aventurë që po shkon drejt fundit.

Mbrojtësi spanjoll do të mbetet pa kontratë verën e ardhshme te Real Madrid, dhe raportet në Spanjë thonë se ofertat nga Anglia dhe Italia nënkuptojnë se ai do të largohet nga ‘Los Blacos’ në gjashtë muajt e ardhshëm.

Bisedimet mes mbrojtësit dhe skuadrës së Real Madrid janë duke vazhduar, por deri më tani nuk kanë sjellë ndonjë rezultat, dhe nga muaji tjetër ai do të jetë i lirë të negociojë me skuadrat tjera.

Radioja spanjolle ‘Onda Cero’ raporton se Ramos tani po mendon të largohet, ai ka një ofertë nga Premierligë nëse dëshiron të transferohet në Angli.