Sport

Real Madridi e gjen pasardhësin e Toni Kroosit në Gjermani

Ministrja Hajdari deklarohet për aksidentin e sotëm: Një fëmijë u përplas në veturën time
7:59 / 18 Dhjetor 2020

Por mesfushori fantastik gjerman është në perëndim të karrierës së tij, pasi muajin e ardhshëm i mbush 31 vite.

Real Madridi tanimë ka filluar të mendojë për zëvendësuesin e gjermanit dhe e ka gjetur atë në Bundesliga.

Fjala është për mesfushorin e Borussia Moenchegladbach, Florian Neuhaus i cili është duke kaluar nëpër një formë fantastike.

23-vjeçari që luan si mesfushor organizator ka shkëlqyer këtë edicion, ku në 18 takime ka shënuar katër gola e ka bërë katër asistime.

Los Blancos janë duke e përcjell prej kohësh lojtarin dhe mediat spanjolle kanë raportuar se drejtuesit e ekipit madrilen kanë biseduar me ata të Gladbach për lojtarin në dy ndeshjet që ekipet i kanë zhvilluar në fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve.

Real Madrid është gati të shpenzojë deri në 50 milionë euro për transferimin e mesfushorit gjerman.

Por transferimi i tij nuk do të jetë aspak i lehtë, pasi në garë për të është edhe kampioni në fuqi i Gjermanisë dhe Evropës, Bayern Munich.