Sport

Rudiger shpjegon dallimin ndërmjet Tuchel dhe Lampard

Ministrja Hajdari deklarohet për aksidentin e sotëm: Një fëmijë u përplas në veturën time
1:03 / 15 February 2021

Mbrojtësi i Chelseat, Antonio Rudiger, ka shpjeguar dallimin e menaxherëve Frank Lampard dhe Thomas Tuchel.

Lampard u shkarkua nga Chelsea vetëm 18 muaj pas marrjes së detyrës së menaxherit të klubit shkaku i rezultateve të dobëta veçanërisht në 10 ndeshjet e tij të fundit, transmeton lajmi.net.

Chelsea kishte vuajtur në mbrojtje gjatë regjimit të Lampard, por me ardhjen e gjermanit, Thomas Tuchel, kjo ndryshoi.

Tani, Chelsea ka pranuar vetëm një gol në pesë ndeshje, dhe duket se taktikat e gjermanit janë të ndryshme me anglezin. Këtë e konfirmoi edhe mbrojtësi, Antonio Rudiger, i cili është rikthyer si titullar nën urdhërat e Thomas Tuchel.

“Sipas rezultateve, ka qenë mirë, mendoj që menaxheri e di mirë çfar do. Ai ka një filozofi të tijën dhe lojtarët janë adaptuar shpejt”, tha ai.

“Ndryshimi filloi me Lampard, por tani menaxheri i ri ka ide ndryshe, e cila është që ti mbajmë kundërshtarët më lartë me presion dhe të mundohemi të fitojmë topin në gjysmë fushën e tyre”, tha Rudiger.

“Të them të drejtën, kjo ligë, këtë vit është e çmendur, të gjithë fitojnë ndaj njëri-tjetrit. Prandaj duhet të japim 100{c4f6f675523692d3ad97f705ec84cff2d56c9fd9c844645fde873d290efb68f1} çdo ndeshje. Newcastle gjithmonë na ka bërë problem, duhet të jemi të kujdesshëm”, përfundoi Antonio Rudiger.