Sport

Selmani konfirmon interesimin e Kosovës: Suedia nuk ka shprehur interesim për mua

Ministrja Hajdari deklarohet për aksidentin e sotëm: Një fëmijë u përplas në veturën time
2:20 / 3 March 2021

Ylli i Hammarby, Astrit Selmani është pranë që t’i bashkohet Kombëtares së Kosovës gjatë muajit mars.

Së fundmi, Selmani ka folur për “Fotbollskanalen”, derisa ka pranuar interesimin e Kombëtares së Kosovës, transmeton lajmi.net.

Selmani tha se nuk ka pranuar ndonjë ofertë zyrtare nga Kosova, mirëpo gjithçka është duke u bërë e qartë dhe se ka rregulluar pasaportën.

“Nuk kam pranuar ndonjë ftesë, por kam rregulluar pasaportën. Është duke u bërë e qartë”, deklaroi fillimisht ai.

Tutje, Selmani pranoi se ka dëgjuar për interesimin e Kosovës dhe që është afër pranë “Dardanëve”.

“Po kam dëgjuar. Do shohim çfarë do ndodh në ditët në vijim. Për ata që kanë dëgjuar është e drejtë që jam afër”, vazhdoi ai.

Në fund, i pyetur nëse është zgjedhja e vështirë.

“Nuk ka asgjë që duhet të vendos, nuk ka pasur interesim nga Suedia”, përfundoi ai.

Së fundmi, mediat tona kanë raportuar se Selmani do na bashkohet qysh në ndeshjen e radhës kundër Lituanisë.