Sport

Setien thotë se dëshiron të kthehet në Barcelonë

Ministrja Hajdari deklarohet për aksidentin e sotëm: Një fëmijë u përplas në veturën time
1:01 / 29 Dhjetor 2020

Quique Setien ka këmbëngulur se do të ishte i gatshëm për t’u kthyer në Barcelonë, pas një përvojë, siç e ka quajtur ajo, të jashtëzakonshme, në krye të gjigantit katalonas.

Setien u emërua trajneri i Barçës në janar dhe u shkarkua pas përfundimit të sezonit të tmerrshëm 2019/20, të cilin klubi e mbaroi pa e fituar asnjë trofe dhe pasi u turpërua 8:2 nga Bayern Munich në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, transmeton Gazeta Express.

62-vjeçar, i cili e paditi klubin, foli për përvojën e shkurtër në Camp Nou dhe këmbënguli se do të kthehej në Camp Nou në të ardhmen.

“Përvoja ishte e jashtëzakonshme. Është e vërtet që ne nuk e shijuam atë që donim ta shijonim”, tha Setien për MARCA.

“Natyrisht se do të kthehesha në Barcelonë dhe nuk do të pendohesha asnjëherë pse u largova, aspak”, shtoi ai.

Setien është i papunë që prej se u shkarkua nga Barcelona në gusht.