Sport

Shorti në Champions League, super çerekfinale

Ministrja Hajdari deklarohet për aksidentin e sotëm: Një fëmijë u përplas në veturën time
11:32 / 19 March 2021

Është hedhur shorti për çerekfinalen e Champions League dhe pritet të zhvillohen ndeshje të forta. Takimet e para do të luhen në datat 6 dhe 7 prill, kurse kthyeset një javë më pas me 13 dhe 14 prill.

Ndeshjet gjysmëfinale me 27 dhe 28 prill, ndërsa ato të kthimit me 4 dhe 5 maj, kurse finalja e Stambollit me 29 maj, çiftet çerekfinale janë këto:

Manchester City – Dortmund

Porto – Chelsea

Bayern Munchen – PARIS SG

Real Madrid – Liverpool