Lajme

Shpërthimi në Ferizaj: 24 të lënduar, 2 në gjendje të rëndë

Ministrja Hajdari deklarohet për aksidentin e sotëm: Një fëmijë u përplas në veturën time
2:30 / 5 Janar 2021

Në 24 ka shkuar numri i të lënduarve si pasojë e shpërthimit të një bombole gazi në një restorant në Ferizaj, raporton Gazeta Express.

Dy nga të lënduarit janë në gjendje të rëndë dhe janë dërguar për shërim në QKUK në Prishtinë, këto informacione i ka konfrmuar për Gazetën Express kryeprokurori i Prokurorisë Themelore të Ferizajt, Shukri Jashari.

Akoma nuk dihen shkaqet e shpërthimit. 

Pamjet nga vendi i ngjarjes mund t’i shihni në linkun e lajmit më poshtë.