Saturday, January 22, 2022

Shtyhet shorti i 1/16 së Kupës, hidhet pas 15 dhjetorit

Shorti i Kupës i raundit të 1/16 së finales është shtyrë dhe do të hidhet pas përfundimit të stinorit vjeshtor të Ligës së parë, ka njoftuar KF Prishtina.

Njoftimi i plotë:

Shtyhet shorti i 1/16 së Kupës

Hidhet pas 15 dhjetorit

Prishtinë, 27 nëntor 2020 – Shorti i Kupës i raundit të 1/16 së finales është shtyrë dhe do të hidhet pas përfundimit të stinorit vjeshtor të Ligës së parë me çka do të përcaktohen gjashtë ekipet – tre skuadrat e para në klasifikim në të dy grupet e saj dhe ku pastaj do të formohet vazoja e parë e shortit së bashku me dhjetë skuadrat e Superligës dhe vazoja e dytë me skuadrat e mbetura.