Sport

S’ka pushim, Premier Liga dhe La Liga në aksion sonte

Ministrja Hajdari deklarohet për aksidentin e sotëm: Një fëmijë u përplas në veturën time
1:00 / 29 Dhjetor 2020

Premier Liga e La Liga sot vazhdojnë me xhirot respektive.

Dy ligat më të mira në botë, sonte do të kenë në program disa ndeshje.

Barcelona, synon që të vazhdojë rrugën e fitoreve, ku do të jetë nikoqire e Eibarit.

Vendasit llogariten favoritë, ani pse mysafirët udhëtojnë në Camp Nou për befasi.

Në anën tjetër, Arsenali, pas fitores në derbi përballë Chelseat, i shkon Brightonit.

Manchester United ndërkaq, do të luajë përballë Wolverhamptonit në “Teatrin e Ëndrrave”.