Lajme

Skandaloze/Ja si e shkruan gjuhën shqipe kjo profesoreshë e gjimnazit në Pejë

Ministrja Hajdari deklarohet për aksidentin e sotëm: Një fëmijë u përplas në veturën time
9:45 / 4 March 2021

Se kemi mesimdhënës analfabet të cilët nuk dinë të shkruajnë korrekt edhe gjuhën e tyre shqipe,  edhe pse jemi në shekullin 21, kjo nuk do shumë koment në Kosovë.

E kjo ndodh derisa mësimdhënësit, përzgjedhen nga politika dhe jo nga profesionistët në bazë të meritokracisë, shkruan Syri.net Kosova.

Një rast skandaloz ku një profesoreshë e një gjimnazi në Pejë, dërgon një njoftim për nxënësit, është treguesi më i mirë i gjithë asaj që shkruam me lartë.

“Shkrimi në fotografi përmban fjalor të papërshtatshëm. Ndalohet leximi për personat nën moshën 18 vjeçare dhe pa praninë e prindit ose kujdestarit. 
Ky është një ndër njoftimet për nxënësit nga një “profesoreshë” që jep mësim në gjimnazin “Bedri Pejani” në Pejë.”, ka shkruar Krasniqi në Facebook.

May be an image of text that says 'ITO SUBMISSIONS Njëoftimë Due:Tuesday, 17 Nov 2020, 10:59 PM Fillimishtè ju uroj të jeni mirë Të gjithë nxë. duhete të kene fletorete e shnimve nga lenda e matematikës me të gjithia shenimete perkatsishte edhe keto të jave onllajne edhe ato që po punohene ne klas në orene e pare gjata vazhdimite të mesimit në shkolle sipas grupeve perkatse. Ju faliminderite per mirkuptimi.'