Saturday, January 22, 2022

Skenderaj/ Shembet ura në Llaushë, bllokohen tri lagje të fshatit

Si pasojë e përmbytjeve të mëdha është shembur ura e fshatit Llaushë të Skenderajt.

Nga shembja e urës janë bllokuar lagjja Lani, Geci dhe Bekteshi.

Ndërsa, reshjet atmosferike kanë shkaktuar dëme materiale në shumë vende të Kosovës. Në ndihmë janë vënë edhe ekipet e FSK-së. 

Pamjet janë publikuar nga banorët në rrjetet sociale.