Sport

Sonte rikthehet Champions League, kush do të kalojë në fazën tjetër?

Ministrja Hajdari deklarohet për aksidentin e sotëm: Një fëmijë u përplas në veturën time
10:29 / 16 March 2021

Sonte rikthehet Champions League me dy ndeshjet e kthimit në fazen e eleminimit direkt në playoff-in e finales.

Takimet e mbëmjes së sontme janë ajo në mes të Manchester City – B.Monchengladbach, ku anglezët triumfuan lojën e parë në Gjermani 0-2 dhe thujase janë me një ëmbë në fazën tjetër, kurse ndeshja tjetër në mes të Real Madrid- Atalanta, ku madrilenët triumfuan me rezultat 0-1 në Bergamo.

Anglezët e Guardiolës shihen si favorit këtë takim dhe jo vetëm por edhe si pretëndetët kryesorë për në finale me lojën që janë duke zhvilluar.

Në anën tjetër Realin e pret një ndeshje e vështirë duka marrë parasysh mungesat e shumta dhe lojën që zhvillon Atalanta, e kush do ta prejë bileten për në raundin tjetër do ta shikojmë me fillim nga ora 21:00.