Sport

Sot, Premierliga sjell derbin ndërmbjet Chelsea dhe Manchester Cityt

Ministrja Hajdari deklarohet për aksidentin e sotëm: Një fëmijë u përplas në veturën time
1:01 / 3 Janar 2021

Cheslea dhe Manchester City do të përballen sot në kuadër të xhiros së 17-të të Premierligës.

Chelsea do të presë në “Stamford Bridge” skuadrën e Manchester City, në kuadër të xhiros së 17-të të Premierligës, transmeton lajmi.net.

Skuadrat gjenden me pikë të barabarta, përkatësisht 26 pikë secila, por Chelsea ka gol dallimin më të mirë.

“The Blues” në pesë ndeshjet e fundit kanë pësuar formë tmerrësisht të dobët, ata kanë regjistruar tre humbje, një barazim dhe një fitore.

Ndërsa, City, në pesë ndeshjet e fundit ka regjistruar tre fitore dhe dy barazime.

Në rast fitores, skuadrat mund të ngjiten në pozitën e tretë në tabelë.

Për Chelsea, Reece James pritet të mungojë, ndërsa Hakim Ziyech është në dyshim. Për Cityn nuk do paraqiten Kyle Walker, Ederson dhe Jesus.

Të tjera